Köszöntünk a Ficánka Óvoda webodalán!

Ficánka Montessori Óvoda

Alapelvünk a gyermekbe vetett bizalom, hiszen minden kicsiben megvan a cselekvésnek és a világ megismerésének a vágya. A mi feladatunk: a gyermek adottságainak kibontakoztatása, saját tevékenysége, saját tapasztalata által. Nálunk az óvodai élet középpontjában a gyermek és a gyermeki játék áll, melyet életkori sajátosságaikhoz és önálló fejlődésükhöz speciálisan kialakított eszközrendszer segít. Mindezt nálunk olyan pedagógusok közvetítik, akikre szeretetteljes magatartás, empátiás csendes, halk metakommunikációval való irányítás jellemző. Hiszen a Montessori pedagógia a szeretet pedagógiája. 

 

 

"Segíts, hogy magam csinálhassam!"

Dallal, verssel, virággal köszöntöttük az Anyukákat és Nagymamákat!
FacebookIWIWGoogle bookmarkTwitter

Anyák napja - Ficánka Montessori ÓvodaEljött a várva várt pillanat, amikor minden csemete felköszönthette anyukáját, nagymamáját verssel, énekkel, nagy odaadással készített kis meglepetés ajándékkal és a saját maga által tálalt édességgel. Megható tekintetek, és boldogságtól könnyes szemek arról tanúskodnak, hogy ez a pillanat milyen különleges, kapocs anya és gyermeke között.

 

Az Anyák napján készült fénykép válogatásunkat itt tekinthetik meg >>>